Studia Demograficzne są recenzowanym czasopismem naukowym Komitetu Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk, wydawanym od 1963 roku. Adresowane są do pracowników nauki, przedstawicieli administracji publicznej oraz innych osób zajmujących się zagadnieniami ludnościowymi. Zakres tematyczny czasopisma obejmuje szeroko rozumianą problematykę ludnościową, w tym m.in. z zakresu demografii, epidemiologii, ekonomii, geografii, socjologii, nauk politycznych oraz statystyki ludności.

Czasopismo jest wydawane w dwóch wersjach – drukowanej i elektronicznej. Począwszy od roku 2009 wszystkie numery Studiów Demograficznych są dostępne on-line pod adresem www.sd.pan.pl (numery od 2009-2011) oraz www.sd.czasopisma.pan.pl (od 2011). Czasopismo jest indeksowane w bazach:  Indeks Copernicus, CEJSH, IC Journal Master List, BazEkon, PBN (www1.ciniba.edu.pl).

Zachęcamy autorów do nadsyłania tekstów (w języku polskim lub angielskim) zarówno o charakterze empirycznym, teoretycznym, metodycznym, jak również materiałów przeglądowych. Informujemy, że zgodnie z listą czasopism punktowanych MNiSW (pozycja nr 1702) za publikację naukową w Studiach Demograficznych przysługuje 13 punktów.

Teksty należy nadsyłać wyłącznie w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio na adres Sekretarza Redakcji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Wskazówki dla autorów i inne informacje o czasopiśmie znajdują się na stronie www.sd.pan.pl.

Komitet Redakcyjny: Jolanta Kurkiewicz (redaktor naczelna), Elżbieta Gołata (zastępca redaktor naczelnej), Irena E. Kotowska, Ireneusz Kuropka, Jakub Bijak,  Agnieszka Fihel,  Anna Matysiak, Beata Nowok, Marcin Stonawski

Sekretarz redakcji: Beata Osiewalska; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.