„Przeszłość Demograficzna Polski” jest czasopismem, na którego łamach prezentowane są zagadnienia odnoszące się do populacji historycznych; w tym wybranych grup lub kategorii społeczno-zawodowych. W ujęciach mikro preferowane są badania oparte na indywidualnym materiale statystycznym o charakterze masowym, ze szczególnym uwzględnieniem krytyki źródłowej. Periodyk jest otwarty na prace z pogranicza demografii historycznej i innych (sub)dyscyplin naukowych – np. paleodemografii, demografii formalnej, historii społecznej i gospodarczej, historii medycyny, geografii historycznej i geografii ludności, antropologii społecznej, statystyki i informatyki – o ile dają one możliwość bardziej pełnego i wielowymiarowego rozpatrywania procesów demograficznych w przeszłości. Zakres terytorialny zainteresowań PDP obejmuje przede wszystkim obszary dawnego i obecnego państwa polskiego, bez względu na ich aktualną, bądź byłą przynależność. Jednak czasopismo nie zamyka się na artykuły odnoszące się do innych terenów, zwłaszcza w tych wypadkach, gdy przedstawiają one stosowny materiał porównawczy, bądź dają narzędzia metodologiczne możliwe do zastosowania w badaniach rodzimych.

 
Czasopismo jest kwartalnikiem, jest indeksowane w bazach CEJSH, BazHum i CEEOL.Informujemy, że zgodnie z listą czasopism punktowanych MNiSW za publikację naukową w Przeszłosci Demograficznej Polski przysługuje 14 punktów.
 
Adres dla autorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Strona wydawnicza PDP, na której można znaleźć więcej informacji na temat pisma znajduje się pod adresem:
 
Rada naukowa PDP
Jan Berger

Ewa Frątczak
Marek Górny
Irena E. Kotowska
Krzysztof Mikulski (przewodniczący)
Maria Nietyksza
Ludmiła Nesladkova
Marek Okólski
Dominik Rozkrut
Krzysztof Zamorski
 
Komitet redakcyjny
Dariusz Chojecki (redaktor naczelny)

Radosław Gaziński
Cezary Kuklo (zastępca redaktora naczelnego)
Radosław Poniat
Mikołaj Szołtysek
Konrad Wnęk
Agnieszka Zielińska
 
Polecamy także stronę www: demografiahistoryczna.pl